top of page
Yanick Photography | Jan Lukac
9 v 1

​​
Jedna fotka niekedy nestačí na to, aby som sa verne rozpamätal na miesto, ktoré som navštívil, pocítil znovu tie isté emócie. Aby sa spomienky vynárali ľahšie, a aby som si pripomenul vtedajšiu jedinečnú atmosféru toho miesta, rozhodol som sa, že si vytvorím mozaiku deviatich obrazov, ktoré ma na konkrétnom mieste zaujali.

 

Mnohé okamihy, či situácie by som nezachytil s veľkou a nápadnou zrkadlovkou v ruke, obzvlášť ak ma zaujmú ľudia, ktorí dotvárajú atmosféru daného miesta. Preto používam na fotenie aj obyčajný mobilný telefón a aplikáciu Instagram.

 

Koniec koncov, veľa svetových fotografov vôbec nezavrhuje fotenie na mobilný telefón. Medzi takých patrí aj Annie Liebovitz... :)

HDR

​​

HDR alebo HDRI, je metóda, ktorá sa vo fotografii používa na zachytenie vysokého dynamického rozsahu medzi najsvetlejším a najtmavším bodom obrazu, než bežne umožňujú štandardné fotografické metódy.

 

Tradičná fotografia zachytí jednu úroveň expozície s obmedzeným rozsahom kontrastu, čo má za následok stratu detailov vo svetlých a tmavých oblastiach obrazu. HDR kompenzuje túto stratu detailov na základe odberu viacerých snímok na rôznych úrovniach expozície. Ich spojením vznikne fotografia, na ktorej sú vykreslené detaily v oboch oblastiach, svetlých aj tmavých.

 

HDR fotografie budete buď milovať, alebo nenávidieť. Chápem obe strany... Pokiaľ sa vám však takéto fotografie páčia, vychutnajte si ich v tejto galérii. Farebná krajina, mesto a iné fotografie pre potechu vášho oka. 

bottom of page